امروز : 436
دیروز : 675
هفته گذشته : 7401
ماه : 56186
کل بازدید : 2210028
کاربران آنلاین : 3
ورودی گوگل : 3841
WWW.BOOKINGBAMA.COM
کاني شناسي تالک Talc

فروش تالک(Talc)
تالک(talc)
«تالک» از جمله کاني‌هايي است که افزون‌بر ويژگي‌هاي زمين‌شناسي،چگونگي‌ تشکيل و تنوع گونه‌هاي آن،در صنعت نيز کاربرد بسياري دارد.
1.کاني شناسي
فرمول شيميايي تالک« Mg3Si4O10(OH)2 »وسيستم تبلور آن‌ )منو کلينيک( است.اين کاني ازنظر ساختماني درردهء سيليکات‌هاي‌ ورقه‌اي قرار مي‌گيرد و به‌صورت خالص حاوي 36/63 درصد سيليس،98/31 درصد اکسيد منيزيم و 75/4 درصد آب است.شکل‌ ظاهري آن اغلب توده‌اي،دانه‌اي فشرده و کريپتوکريستالين است. داراي کليواژ کامل و رنگ آن معمولا سفيد،سفيدنقره‌اي،سبز کمرنگ،خاکستري مايل به سبز تا سبز تيره است.رنگ پودري آن سفيد است.
تالک جلاي مرواريدي و لمس چرب دارد و وزن مخصوص نوع‌ خالص آن بين 7/2 تا 8/2 است.مهم‌ترين کاني‌هايي که در طبيعت‌ همراه تالک يافت مي‌شوند،عبارتند از:پيروفيليت،سرپانتين، انتوفيليت،کلريت،ترموليت و آکتينوليت.
2.خواص فيزيکي و شيميايي
تالک خالص تا دماي حدود 900 درجهء سانتيگراد پايدار مي‌ماند. بنابراين جزو کاني‌هاي دير گداز قرار مي‌گيرد.نرم بودن اين کاني،باعث‌ خاصيت پخش شدن بسيار خوب آن و وجود چربي در آن،باعث ايجاد خاصيت لغزندگي و رواني آن مي‌شود.تالک قدرت هدايت الکتريکي‌ پائين و عايق شدن بالا و همچنين قدرت جذب و خاصيت‌ ضد چسبندگي دارد.
PH تالک قليايي است و از خصوصيات بارز آن،عدم تأثيرپذيري از لحاظ شيميايي است;چنانچه در مقابل اکثر اسيدها مقاوم است. بنابراين در طبيعت نيز مقاومت زيادي در برابر هوازدگي شيميايي نشان‌ مي‌دهد.ناخالصي‌هايي که همراه با تالک ديده مي‌شوند،شامل‌ کاني‌هاي آهن دار نظير;ليمونيت،منيتيت و پيريت و همچنين کاني هاي: کوارتز،اکسيدمنگنز و کربن هستند.

نحوه خريد و ارتباط با شرکت
شرکت زمين کاو
www.zaminkav.com
info@zaminkav.com
تلفن: 3-88385541-021
موبايل شرکت: 09365077781

تالک، Talc، طلق، تالک سفيد


این آگهی منقضی و به آرشیو منتقل شده است. ( اطلاعات ارتباط قابل نمایش نیست )
   
بازدید : 462


تمامی حقوق این وبسایت متعلق به سامانه تبلیغ صنایع دستی و گردشگری می باشد .
طراحی و برنامه نویسی : نرم افزار مدیریت آگهی