امروز : 176
دیروز : 2431
هفته گذشته : 7397
ماه : 55732
کل بازدید : 2213097
کاربران آنلاین : 5
ورودی گوگل : 3841
WWW.BOOKINGBAMA.COM
خارجی هایی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند نیاز به اجازه اقامت ندارند خرید ملک در ترکیه باعث اعطای اجازه اقامت یا اجازه کار در ترکیه نمیشود هر شخصی که مایل به خرید خانه در ترکیه باشد و اجازه اقامت نداشته باشد لارم است از نزدیکترین اداره شماره شناسایی خود را دریافت کنند تا بتوانند خرید ملک در ترکیه انجام دهند این سرویس رایگان است.مالک یا وکیل قانونی باید برای درخواست انتقال سند در موعد مقرر اقدام کرده و انرا قبل ار هرگونه عقد به سازمان ثبت اسناد و املاک ارائه کند در غیر اینصورت انتقال سند با تاخیر مواجه خواهد شد.فرد خارجی برای خرید ملک در ترکیه باید تابعیت مجاز برای خرید ملک در ترکیه را دارا باشد.ایران در این دسته بندی قرار میگیرد.

شهروندان خارجی که اقدام به خرید زمین برای ساخت ملک میکنند باید طی دو سال اقدام به شروع ساخت پروژه معرفی شده به وزارت خانه نمایند.

_نوع قرارداد خرید ملک در ترکیه

انتقال مالکیت در ترکیه تنها از طریق اوراق رسمی و ثبتی که به امضای طرفین یا وکلای انها رسیده در دفتر اسناد رسمی ممکن است.انعقاد قولنامه می بایست در بنگاه و دفاتر مشاوره صورت گیرد قولنامه باید حتما به طور رسمی در سازمان ثبت اسناد و املاک به ثبت برسد در غیر این صورت صرف قولنامه هیچ الزامی برای انتفال مالکیت ایجاد نمیکند‌


_شرایط،محدودیت و عقود لازم برای خریداران خارجی ملک در ترکیه

▪هر فرد خارجی نهایتا تا ۳۰ هکتار از اراضی ترکیه را میتواند خریداری و تملک کندو همچنین این افراد نمیتوانند اراضی و املاکی که در مناطق نظامی و امنیتی ترکیه واقع شده را خریداری کنند‌ به طور کلی تنها ۱۰ درصد از اراضی و املاک هر ناحیه قابل خرید و تملک توسط شخص خارجی میباشد.فرد خارجی یا اشخاص حقوقی که در خارج از ترکیه ثبت شده اند میتوانند درخواست خرید اعتباری از مالکین یا موسسات معتبر ترکیه داشته باشد و قانون ترکیه هیچ گونه محدودیتی در این زمینه اعمال نمیکند.

_شرایطی که قراردادهای خرید خانه در ترکیه را بی اعتبار میکنند :

اگر قرارداد یا عقدی که منعقد شده باعث نقض قانون شده باشد و یا اینکه ارگان مربوطه معامله را تایید نکند همچنین اگر شخص خارجی در مهلت مقرر برای ثبت پروژه اقدام نکند پروژه مطابق برنامه ای تحویل شده در موعد نقرر پایان نپذیرد

_مدارک مورد نیاز برای انتقال سند

به این منظور باید سند ملک یا نامه ای که توسط سازمان ثبت مالکیت را محرض کرده با جزییات کامل ارائه شود. همچنین مدارک شناسایی باید ترجمه و تحویل داده شود برای اینکار باید برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات و عوارض را از شهرداربرمربوطه کسب کند بیمه نامه اجباری حوادث در مورد ویلا اپارتمان خانه دفتر باید ارائه شده همراه با عکس فروشنده در سایز ۴*۶در یک قطعه و عکس مربوط به خریدار در سایز ۴*۶ در ۲ قطعه که برای مدت بیش از یک ماه نباشد .اگر طرفین تسلط به زبان ترکی نداشته باشند حضور ۲ شاهد و مترجم ضروری است.

_ هزینه های مربوط به خرید خانه در ترکیه

▪خریدار و فروشنده میبایست طبق ماده ۴۹۲ قانون نقل وانتقالات مالکیت سازمان ثبت اسناد و املاک مصوب سال ۲۰۱۳، ۲ درصد از ارزش واقعی را پرداخت کنند این مبلغ نمیتواتد کمتر از مبلغ پرداختی در برگه تسویه حساب عوارض که توسط شهرداری صادر میشود باشد

_عوارض شهرداری خرید ملک در ترکیه


عوارض شهرداری سالیانه یک بار قبل از آخرین روز ماه May باید پرداخت شود و این میزان حدود یک درصد ارزش واقعی تاپو ( برگ انتقال مالکیت ) می باشد . هزینه شارژ ، تعمیر و نگهداری آپارتمان ها سالانه یک بار و یا به صورت ماهیانه پرداخت می شود . این هزینه ها در آپارتمان نو ساز متوسط بین ۴۰ تا ۷۰ یورو در ماه می باشد . این قیمت ها حدودی است امکان کاهش و یا افزایش ان وجود دارد

_ خرید خانه در ترکیه برای شرکت ها


طبق ماده ۳۵ قانون ۲۶۴۴ ثبت اسناد و املاک ترکیه،تمامی شرکت های ثبت شده در ترکیهدمیتوانند اقدام به خریداری و ثبت سند به نام ایشان کنند.

▪صاحبان خارجی تجارت های ثبت شده در جمهوری ترکیه میتوانند با توجه به قوانینداین کشور منوط به رعایت کامل قوانین داخلی کشور مبدا ،اقدام به خربد ملک تحت عنوان شرکت در ترکیه با مشتیباتی قوانین خاص نمایند این قوانین عبارتند از:

▪قوانین مربوط به سوخت، نفت به شماره ۶۳۲۶

▪قوانین مربوط به صنعت گردشگری به شماره ۲۶۳۴

▪قوانین شهرک های صنعتی به شماره ۴۷۳۷

▪هیچ گونه محدودیتی در مورد اعطای اعتبارات بانکی و نالی از سوی موسسات ترک به سرکت های خارجی در قوانین دیده نشده است.

▪سایر شرکت های غیر تجارتی از جمله انجمن ها، بنیاد ها، و…شامل قوانین تجاری نمیشوند و بر همین اساس نمیتوانند ملک ویا یندی را به تام داشته باشند.

شرکت ها با سرمابه خارجی به شرکت هایی گفته میشوند که شخص خارجی صاحب ۵۰ درصد وبا بیشتر از سهام ان شرکت را دارا باشد و یا در صورت عدم در اختیار داشتن سهام توسط شخص خارجی به صورت رسمی ، ولی با اعطای حق امضا و برکناری مدیران و گردانندگان شرکت به عنوان شخص حقوقی در ترکیه تلقی میشود.این شرکت ها و شخصیت های خقیقی و خقوقی طبق ماده۳۶ قانون شماره ۲۶۴۴ ثبت اسناد واملاک ترکیه حق تصاحب هیچگونه ملک و سند رسمی را دارا نمیباشند این قانون در تاریخ ۱۶.۸.۲۰۱۲ مورد بازبینی و تایید قرار گرفتاین آگهی منقضی و به آرشیو منتقل شده است. ( اطلاعات ارتباط قابل نمایش نیست )
   
بازدید : 237
آگهی وجود ندارد


تمامی حقوق این وبسایت متعلق به سامانه تبلیغ صنایع دستی و گردشگری می باشد .
طراحی و برنامه نویسی : نرم افزار مدیریت آگهی